Základní škola Fr. Plamínkové

s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2

logo2021

Vážení rodiče,

paní MUDr. Zdeňka Jágrová pověřená zastupováním ředitele hygienické stanice Hl. m. Prahy vydala včera, tedy 20.10.2021, v pozdních odpoledních hodinách „Doporučené opatření k onemocnění COVID 19“ (v příloze). Tímto doporučením, které posléze na svém Twitteru podpořil i primátor MUDr. Zdeněk Hřib, se „doporučuje“ ředitelům škol vyhlásit na 25. a 26. 10. ředitelské volno z důvodu zhoršující se epidemické situace.

Vzhledem k tomu, že se epidemická situace opravdu objektivně zhoršuje a v současné chvíli máme na naší škole dokonce tři třídy v karanténě, rozhodl jsem se po zralé úvaze vyslyšet doporučení a

na 25. a 26.10. 2021 vyhlásit neplánované ředitelské volno.

Rozhodování to nebylo snadné a bylo učiněno s vědomím, že se jedná o nejméně špatnou ze špatných možností. Zdraví má a vždy musí mít přednost před vzděláním.

Abychom částečně kompenzovali potíže vzniklé současnou situací, jsme připraveni pro ty rodiče, kteří se octnou v nouzi a nebudou mít kam umístit naše žáky po dobu zmíněných dní ředitelského volna, nabídnout možnost využití „hlídací skupiny“ ve školní družině. V rámci této skupiny bude striktně dodržována homogenita kolektivů a budou vyžadována přísná hygienická opatření. Vzhledem k výše uvedenému apeluji na rodiče, aby „hlídací skupinu“ využili opravdu pouze jako instanci nejvyšší nouze.

Školní jídelna po dobu ředitelského volna z hygienicko-organizačních důvodů nevaří.

Velice se omlouvám jménem školy za všechny případné potíže, které vám kvapné vyhlášení ředitelského volna způsobí.

Nejste v tom sami, jsme tu pro Vás. Neváhejte se na mne kdykoliv obrátit.

Za vedení školy

Jaroslav Andrle

pdfDoporučené opatření k onemocnění Covid 19372.76 KB

733 106 029

EasyCookieInfo