Základní škola Fr. Plamínkové

s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2

f vlajka

Pozdrav z Paříže

Vážení a milí rodiče, 
po dojemném loučení s francouzskými přáteli jsme se přesunuli do Paříže. V nejkrásnějším městě na světě jsme strávili devět nabitých hodin. Viděli jsme to nejzásadnější, co by každý turista v Paříži měl vidět. Nevynechali jsme žádnou z „incortunables parisiennes", od Champs-Elysées přes Vítězný oblouk, Galeries Lafayettes, Operu Garnier, náměstí Svornosti, Tuilierské zahrady, Louvre, bouquinisty na březích Loiry, Centre Georges Pompidou, zbytky katedrály Notre Dame, boulevard St. Michel, Senát,  Invalidovnu a na závěr nádhernou Tour Eiffel, která se při našem příchodu oblékla do třpytivé večerní róby.
Po Paříži jsme nachodili pěkných pár kilometrů, po 23h jsme se nalodili do autobusu a nyní jsme na cestě domů. Dopoledne pošleme zprávu z Čech, příjezd zatím vidíme kolem 13h!


Poslední den v Choletu

Vážení a milí rodiče, 
poslední den jsme strávili v parku Puy du Fou, kde jsme shlédli 4 představení z dějin a mytologie Francie i Evropy, byli jsme ohromeni scénami, triky a efekty, hereckými výkony i množstvím zvířecích protagonistů. Den to byl nabitý a dobře jsme se bavili.
 
Večer jsme se rozloučili s francouzskými rodinami na společném setkání a večeři. Čtyři dny utekly jako voda a je čas balit.
Bude se nám moc stýskat.


Třetí pozdrav z Francie

Vážení a milí rodiče, 
třetí den v Cholet jsme zahájili ve školních lavicích spolu s francouzskými žáky. Mnozí se účastnili hodiny angličtiny, jiní dějepisu. Poté čekala na česko-francouzské týmy soutěž v matematice. Největší a nejzábavnější část dopoledne se ale odehrávala v tělocvičně, kde si děti mohly vyzkoušet různé sporty. Celý program pak všichni zakončili vybíjenou, která zbořila i poslední zbytky ostychu.
Odpoledne se pak všichni vydali za doprovodu Francouzů vstříc nejrůznějším dobrodružstvím a užili si krásné volné odpoledne.
 
Všichni moc pozdravují 


Druhý pozdrav z Francie

Vážení a milí rodiče, 
 
i druhý den se nám nad očekávání vydařil. Městečko Saint Gilles Croix en Vie je malebné místo na pobřeží ledového Atlantského oceánu, kde jsme strávili celý den. 
Dopoledne se naše děti se svými francouzskými kamarády vydaly objevovat centrum města a plnily různé úkoly. 
Odpoledne jsme si užívali sluníčka na pláži, do studené vody jsme ale smočili jen palce.
Večer tráví děti v rodinách, kde odhalují svůj skrytý jazykový potenciál. Jsou moc šikovné a je nám s nimi dobře. 

IMG 20190514 124242

IMG 20190514 125029


První pozdrav z Cholet

Vážení a milí rodiče, 
 
po šestnácti hodinové jízdě a dlouhé noci jsme kolem 10h30 dorazili na místo činu. Byli jsme vřele uvítáni a pohoštěni ve školní jídelně. 
Po obědě jsme za slunného, ale větrného počasí prošli městečkem od školy k radnici. Zde nás přijala paní místostarostka a představila nám Cholet jako město sportu a průmyslu a také jako místo plné zajímavostí. Na památku jsme všichni dostali červený kapesníček z Cholet, místní tradiční suvenýr.
Po návratu do školy se všichni značně unavení odebrali do svých nových domovů, plni očekávání. 
Počasí nám stále přeje a zítra nás čeká výlet na pobřeží.
Všichni moc pozdravují.


Francouzská delegace je v pořádku na místě.