Základní škola Fr. Plamínkové

s rozšířenou výukou jazyků Praha 7, Františka Křížka 2

IMG 20190328 WA0002

Jménem ředitelky školy s potěšením oznamuji, že 28. 3. 1592 se narodil Jan Ámos Komenský, a proto je tento den znám  jako Den učitelů.

Všichni pedagogové této školy mají dnes svátek.

Naprosto zasloužený svátek, protože svoji práci, jakožto povolání dělají s láskou, citem, pochopením a skutečně dobře.

Jako ředitelka školy a jedna z vás před všemi hluboce smekám a nepřestanu si vážit každého jednoho kolegy, kolegyně, kteří se věnují žákům s plným nasazením.

My nechodíme do práce jen jako do továrny, ale máme vás rádi a vy to moc dobře víte. Nelze jen tak přetrhnout vztah, který vzniká mnohdy celých devět let mezi pedagogem a žákem. Proto je to vždy  velmi smutné loučení, ale pro nás možná i pozitivní, protože od nás odcházejí báječní lidé, osobnosti do života.

Obrovský podíl na formování vaší osobnosti, milí žáci, mají ti lidé, kteří právě teď stojí před vámi. Zaslouží si úctu, respekt a poklonu.

Smekněte spolu se mnou a vyjádřete jim díky za to, že jsou, jací jsou.

Já osobně smekám při každém setkání a při každodenní spolupráci s vámi, milé kolegyně, milí kolegové – Jani, Jíťo, Míšo, Alenko, Luci, Dani, Šári, Vilmi, Gábi, Robe, Evi, Maru, Petro, Magdi, Kačus, Veru, Aninko, Martino, Adél – Zuziku, Zuzi, Milane, Nataš, Kačí, Kačko, Leni, Radi, Velinko, Michale, Nataly, Rudo, Romčo, Aničko, Mel, Natálko, Kateřino, Marie a Moni ……. Je mi ctí a potěšením s vámi pracovat, sdílet společný prostor a prostě tady být.

Děkuji, že jste si zvolili tuto profesi. Je velmi náročná a současně nevděčná, a přesto ji máte rádi stejně jako ty vykulené oči proti vám v tuto chvíli.

Mějte všichni společně krásný den a dnes je vše povoleno J. Co řekne paní učitelka, pan učitel – to je skutečně dnes povolenoJ I my máme svůj den:-)

Nepřestanu vás mít ráda 

Jarmila Macečková

Zatlačte slzu, přicházejí miláčci. Otevřete dveře…………..